OUR MUSEUM IN MEDIA

2020

LVLup! avas suveks Telliskivi Loomelinnakus pop-up mänguruumi Warp Zone

goodnews.ee 02.06.2020

1. juulil avas Loomelinnakus La Muu jäätisekohviku kõrval uksed eriline Videomängude muuseumi suveharu LVLup! Warp Zone. Muuseum taaselustab unustatud folkloori ning rekonstrueerib Eesti videomängude ajalugu läbi unikaalsete konsoolide, arhiivimaterjalide ja isiklike lugude.

VIDEOMÄNGUDE MUUSEUMIS LVLUP! ON ESINDATUD KA PRANTSUSMAA

ife.ee 11.08.2020

Interaktiivne muuseum LVLup! kutsub avastama videomängude maailma ja proovima kätt mängudega erinevatest ajastutest! Üks muuseumi asutajatest ja eestvedajatest on ka prantslane Camille Laurelli. Muuseumis on võimalik tellida tutvustavat tuuri prantsuse keeles ning mängude hulgas on ka Prantsuse videomänge!

2019

„Arkaadia“ Lõputu elu galeriis

arsfactory.ee 21.12.2019

Näituse “Arkaadia” temaatiliseks ja kontseptuaalseks lähtekohaks on traditsiooniline kujutelm Arkaadiast – kättesaamatu, lausa müütiline arusaam kaunist ja ohutust loodusest ning idüllilist elu elavast inimesest selle keskel. Võttes arvesse lähenevat kliimakatastroofi, võib esmapilgul kujutelm Arkaadiast ja loodust puudutav idealism tunduda tänapäeva kontekstis naiivse ja absurdsena.

Ruxin Wang. A Retro Gamification World in LVLup! Museum

blogi.kultuur.info 17.05.2019 In LVLup!, the owner Andrejs expressed all his excitement and passion about gaming when introducing his museum to me. The video game museum is full of retro consoles and all the interactable gaming elements. However, it would be quite wrong if it’s just reckoned as a place only for homeboys.

Kuraatoriõppe Magistrandid Kutsuvad Näituseprojektiga Liituma

artun.ee 21.10.2019

Sissejuhatuseks olgu öeldud, et meie projekti idee lähtub traditsioonilisest Arkaadia kui kättesaamatu loodusliku ideaali kontseptsioonist ja selle seostest maastikuga. Eesmärgiks on tegeleda Arkaadia müüdi tänapäevaste eluvormide ja maastiku tähenduslikkusega, heita pilk maastiku ja inimese vahelistele suhetele meie kaasaegses kontekstis ning uurida Arkaadiat kui metafoori.

LVLup! Музеею ретроприставок в Таллинне — 1 год

kisafm.err.ee 10.10.2019

День 2 сентября 2018 года для многих поклонников видеоигр Эстонии стал одним из важнейших в истории столицы, ведь напротив бывшей кондитерской фабрики Kalev открылся единственный обширный музей ретроприставок LVLup! под руководством Андрейса Русиновскийса и Камиля Лаурелли.

EESTI DENDYS EXHIBITION

fotokuu.ee 06.09.2019

The artist Camille Laurelli is building an anonymous picture archive of Estonians playing video games during the 90’s, as a testimony for the LVLup! Video Games Museum. The Dendy was a copy of the first Nintendo 8-bit system; they became so popular in Eastern Europe that the word even replaced the term ‘video games’.

Музею LVLup – год: в его коллекции теперь есть игры, обанкротившие целые фирмы

rus.err.ee 07.09.2019 Помимо современных консолей в музее есть и уникальные, например, приставка Atari 1977 года и чрезвычайно редкая Vectrex 1984 года, сообщила “Актуальная камера”. Все они работают. Но туристов больше всего впечатляют приставки “Денди”.

2018

ARS-i kunstilinnakus avati Baltimaade esimene videomängude muuseum
kultuur.err.ee

Tallinna ARS-i kunstilinnakus avati Baltimaade esimene interaktiivne videomängude muuseum LEVEL UP. Muuseumis kohtuvad uus ja vana tehnoloogia ning haruldasemate mängude ajalugu ulatub 30 aasta taha. ARS-i maja hoovi päris tagaosas asub üks uks, mis viib videomängude võlumaailma.

LVLUP! VIDEOMÄNGUDE MUUSEUM ON HEAS MÕTTES MÄNGUPÕRGU. 
muurileht.ee

Keskuses saab tutvuda mängukonsoolide ajalooga ja panna käed külge erinevatele legendaarsetele mängudele. Muuseumikeskuse rajamise taga seisavad Camille Laurelli ja Andrejs Rusinovskis. Küsisime ühe asutaja Camille’i käest, kuidas tekkis idee keskuse rajamiseks.

Diktor testib: Kas Eesti esimesse videomängude muuseumi tasub minna? 
diktor.geenius.ee

Ma ei mäleta, mis oli esimene videomäng, mida ma mängisin. Kuid mäletan, kuidas ma seda mängisin – sõbra juures põrandal teleka ees istudes, mängukonsooliga, mis manas ekraanile Nintendo poolt loodud mänge nagu Super Mario, Duckhunt ja Battle City.